Liposuction Yağ Aldırma Merkezi

Yağ Aldırma Merkezi

Karın Yağı Aldırma
Günümüzdeki hareketsiz yaşam ve düzensiz beslenme biçimleri, bizi her geçen gün kilo almaya ittiği gibi, oransız bir vücut biçimine de sahip olmamıza neden oluyor. Sonrasında ne kadar diyetler yapılsa, kilolar verilse de, belli bölgelerdeki fazlalıklar her zaman göze çarpıyor ve onlardan kolay kolay kurtulamıyoruz. Göbek, basen, alt karın, üst karın bölgeleri, kalçalar, fazla yağları üzerinde toplayarak, istenmeyen görüntülere sebep olur ve karın yağı aldırma gibi teknikler oraya çıkar.

İlerleyen teknoloji sayesinde kişiler, artık zamana dur diyebilecek duruma geliyor. Estetik arayışı, kişilerde evinden giyimine, fiziki görüntüsüne, kısacası her alandaki görselliğine girmiş durumdadır. Hep en şık olanı arama, bunun için de mücadele etme dönemindeyiz. Yaşam şartlarımız bedenimizi görsel olarak zarif bir vücut yapısından uzaklaştırmaya çok müsait olsa da, yeni teknolojiler, bize her zaman olanaklar sunmaktadır.

Yapılan diyet ve spora rağmen yok edilemeyen karın bölgesindeki fazlalıklardan, karın yağı aldırma operasyonu ile kurtulma şansına sahibiz.

Uygulama yapılacak bölge belirlendikten sonra, solüsyonlar aracılığıyla şişirilip, deride açılan küçük deliklerle yağlar çekilir ve bu işleme de liposuction denilir. Uygulama sonrasında kişiye rahatsızlık veren fazlalıklardan kurtulmak mümkündür.

Özellikle kilosu fazla olan hastalardan önce düzenli bir diyet ve sporla kilolarından kurtulması istenir. Uygulama ise daha sonra en müsait olunan zamanda yapılır. En iyi sonuç alınan hasta, ideal kilosunda bulunan kişilerdir. Ayrıca deri elastikiyeti iyi olan hastalardan da, çok güzel sonuçlar alınmaktadır. Bu yağ aldırma işlemi, asla bir zayıflama yöntemi değildir. Var olan, bir türlü atılamayan fazlalıklar için uygulanır ve beklenen sonuçlar alınır.

 Karın bölgesindeki yağlar, vücudumuzdaki en inatçı olanlarıdır. Yapılan diyetler, yürüyüşler, hatta o bölgeye yönelik egzersizler bile çok geç sonuç alınmasını sağlar. Günümüzde çok genç yaştaki insanlarda dahi karın yağlarını görebilirsiniz. Karında oluşan bu fazlalıklar, kişinin hem ruh halini etkileyip hem de görsel açıdan onları kötü bir duruma sokmaktadır. Bu yağ fazlalıkları hiçbir zaman kader olmamalıdır.

İçi boş borucuklara kanül denilir. Bu kanüller sayesinde deri altına girilir ve yağ dokusunu emmesi sağlanır. Kanüller, deriye birkaç milimetrelik kesitlerle sokulur; işte, bu yüzden de neredeyse hiç iz kalması söz konusu değildir. Aslında bu işlemle bilindiğinin aksine yağlar alınmaz, yağ hücreleri alınır; çünkü yağlar, yağ hücrelerinin içinde depolanıp çoğalırlar.

Karın yağları aldırıldığı zaman, bulunan yağ hücrelerini minimuma indirilir. Bu yüzdendir ki, kişi tekrar kilo aldığında yeniden karın yağlarında fazlalaşma gözlenmemektedir. Hastaların en çok merak ettiği ve korktuğu konu da budur; mevcut kilosunu koruyamayıp, tekrar karın yağlarının oluşmasından endişelenir. Zanneder ki, tekrar tekrar karın yağlarını aldırma operasyonu geçirmesi gerekir.

 Yağ aldırma operasyonları birkaç başlığa ayrılır: Ultasonic Liposuction, Islak Teknik ya da Tumescent Tekniği vs. Ancak hepsinin özü yağ aldırma olmakla beraber, farklı bölgelerde farklı olan teknikler uygulanmasıdır.

   Yağ aldırma tekniği ile sadece yağlar alınabiliyor. Hayal kırıklığı yaşamak istenmiyorsa, var olan kiloların gitmesi beklenmemelidir. Özellikle cildinde sarkma ve çatlak olmayan hastalarda çok iyi sonuçlar vermektedir.

Birçok bölgede yağ aldırma teknikleri kullanılır. Karın bölgesindeki yağlar ise, en iyi sonuç alınan bölgelerden biridir. Erkeklerin karın bölgesinde yağların daha çoğu alınırken, kadınların karınlarından daha az yağ alınır; çünkü bütün yağların alınması kadında erkeksi bir görünüme sebep olup, kaslı bir karın görüntüsü şeklinde ortaya çıkmaktadır. Asıl amaç; yağlı görüntüyü yok edip, alttaki kaslı bölgeyi su yüzüne çıkarmaktır.

Halk arasında özellikle karın bölgesinden alınan yağlar sonucunda, görselliğin pek güzel olmadığı, girintili çıkıntılı bir görünüme ulaşıldığı söylenir, ama bu inanış tamamen yanlıştır. İyi bir cerrah, böyle operasyon hataları yapmayacaktır.

 

karın yagı aldır

karın yagı aldır

karın yağı aldırma

karın yağı aldırma

karın-estetik-ameliyati

karın-estetik-ameliyati

karın-germe-ameliyatı

karın-germe-ameliyatı

liposuction

liposuction

 

    LİPOSUCTİON " YAĞ ALDIRMA " MERKEZİ

Popular Posts

İstanbul Liposuctio

İstanbul Liposuction Yağ Aldırma Merkezi Son zamanlarda artık bir estetik operasyonu ...

Liposuction nedir?

Liposuction nedir? Yazımıza başlamadan önce Liposuction hakkında bilgi vermemiz daha doğru ...

Liposuction’ da An

Liposuction’ da Anestezi Kullanımı Liposuction, bir ameliyat olarak karşımıza çıkmaktadır. Oldukça ...

Liposuction Sonrası

Liposuction Sonrası Yeniden Yağ Birikimi      Liposuction, vücutta oluşan aşırı ...

Liposuction’ da Ri

Liposuction’da Risk      Liposuction operasyonun bir ameliyat olarak incelenmesi hastaların ...